יפתח רמון מ"המירוץ למיליון" חושף: "הסיפור המשפחתי שלי לא צריך לרוץ איתי את המירוץ. לא מתבייש בזה, אבל זה לא מי שאני"

יפתח רמון וסהר קורן הכירו בשירות הצבאי והפכו לחברים קרובים. הם בכושר שיא, מעולם לא רבו אחד עם השני ולא מתכוונים לעצור, בשום מצב ובאף משימה, עד שינצחו את "המירוץ למיליון" – גם אם זה אומר שייאלצו לאכול ג'וקים. והחשיפה? עבור יפתח, מאתגרת לא פחות מהמירוץ עצמו: "לא אוהב יותר מדי תשומת לב. זו סיטואציה מוזרה"

אומרים שהחברים שהכרת בצבא נשארים איתך לכל החיים, וזה לגמרי המקרה אצל יפתח רמון וסהר קורן. השניים נפגשו בשירות הצבאי, הפכו לחברים קרובים ויצאו למסע הכי משוגע וקשוח בעולם, "המירוץ למיליון 2024". עבור יפתח מדובר בצעד לא טריוויאלי, כמי שהשתדל להתרחק מחשיפה במשך שנים.

יפתח הוא בנם של אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון שנהרג בהתרסקות מעבורת החלל קולומביה, ורונה רמון ז"ל שנפטרה ממחלת הסרטן. אחיו, טייס הקרב אסף רמון, נהרג במהלך אימון מבצעי. "הצגתי את עצמי כיפתח, לא יפתח רמון – וזה מפריע לי", מודה יפתח בשיחה עם יהודה לוי ב"רצים למירוץ" ב-+12, "אני לא מתבייש בזה, ההפך. אני גאה בזה מאוד. זה חלק ענק ממי שאני – זה בלב שלי, זה בחיים שלי, זו המשפחה שלי, אבל זה לא אני".

"באתי לפה בשביל להיות יפתח, חבר של סהר, ולרוץ איתו את המירוץ. הסיפור המשפחתי שלי לא צריך לרוץ את המירוץ".

לא קלה לך החשיפה.
"החשיפה זה עניין עבורי. אני רגיל להיות מאחורי הקלעים, לא אוהב יותר מדי תשומת לב. אני אפילו לא רוצה להתנדב להדגים משהו בקבוצה קטנה, זה לא כל כך המקום הטבעי שלי. אומרים לך 'תהיה טבעי'. זה כמו כשאומרים לילד ביישן 'אל תתבייש'. זה לא עובד ככה".

סהר, מאמן כושר במקצועו, במקור מקיבוץ כפר הנשיא ובשנים האחרונות מתגורר בתל אביב. "אנחנו שבעה במשפחה. אנחנו מגדלים כבשים, עיזים, סוסים, תרנגולות, ארנבים ושרקנים. אני צמחוני, כמו חצי מבני המשפחה שלי. יש לי אח טבעוני, אמא צמחונית. תמיד אמרתי לעצמי שיום אחד אוכל בשר, אבל הנה אני מתבגר וזה לא קורה".

זה הרגל, אידיאולוגיה?
"היום זה כבר אידיאולוגיה, אבל לא זוכר למה התחלתי עם זה. הייתי ילד קטן, לא הייתה לי אידיאולוגיה בגיל שלוש, אבל גם היום אני לא יכול לאכול חיה".

מה הסיבה שהגעתם ל"המירוץ למיליון"?
יפתח: "אמרתי שאם אני כבר בא עם מישהו למירוץ הזה, זה רק עם סהר. הוא קליל וכיפי. הוא חיה. נטרוף את כל המשימות ביחד. הוא מרים אותי – לא רק פיזית, אלא גם נפשית. אם אהיה באיזה מצב קשה, מתוסכל מאיזו משימה, אני רוצה להרים את הראש, לראות אותו, לדפוק חיוך, לצחוק ולהמשיך הלאה".

יש משימה שתרתיע אתכם?
יפתח: "מג'וקים תהיה לי רתיעה, אבל מה שנצטרך לעשות נעשה. לא בא לי לאכול ג'וקים, גם לא לגעת, לא להתקרב, אבל אנחנו בתחרות ואני בטוח אעשה דברים שהם ממש לא באזור הנוחות שלי. אנחנו מתכוונים לתת את הכל, מההתחלה ועד הסוף. האסטרטגיה שלנו זה לעשות הכל הכי מהר שאפשר".
סהר: "לא ארצה לתפוס חשופית אם תהיה אחת, אבל יש מעט דברים שעלולים לעכב אותנו. לא רואה משימה שתעכב אותנו".

אתם רבים לפעמים?
סהר: "בחיים לא. זה עדיין לא קרה, יכול להיות שזה יקרה מתישהו. יש שני אנשים שבחיים לא כעסתי עליהם, ויפתח אחד מהם".
יפתח: "יש בינינו דינמיקה טובה וקשה לי להאמין שמישהו מאיתנו יכעס על השני. הקשר בינינו חזק, אנחנו מאוד אוהבים אחד את השני. יש בינינו הרבה סבלנות, קבלה ואהבה. זה כיף. סהר יצחיק אותי כל הזמן, עד כדי שלא אצליח לחשוב או להתרכז".

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

דילוג לתוכן