גלית גוטמן פורצת בדמעות: "אחותו התגייסה בבוקר שנפל – והגיעה ללוויה במדים"

במסגרת הלחימה הקשה של צה"ל באזור ח'אן יונס, נפל השבוע רס"ן איליי לוי, בן 24 מתל אביב. הבוקר (ו') נפרדה המגישה במשדר הבוקר מהקצין המוערך אותו הכירה מאז היה צעיר. גוטמן ספדה לילד שהכירה, והתייחסה להתמודדות המשפחה השבורה. "אימו אילנית שאלה: 'אני רוצה לדבר עם הבן שלי והוא אבן. איך מדברים לאבן?"

מוקדם יותר השבוע נפלו שלושה קציני צנחנים בקרבות הקשים שמתנהלים בגזרת ח'אן יונס כתוצאה מירי טיל RPG על מבנה שבו בהו. ביניהם היה גם רס"ן איליי לוי, קצין צעיר בן 24 ששירת כמפקד פלוגה בגדוד 202. הבוקר (ו') המגישה גלית גוטמן סיפרה במשדר הבוקר לצידו של יואב לימור כי לוי היה בן בית, חבר קרוב של ביתה – וספדה לגיבור שהכירה. "אני מכירה אותו משהיה בן שמונה, המשפחות חברות מאוד טובות. ביום שני אחר הצהריים בתי אמה, שגדלה עם אחותו אורי ושתיהן בדיוק התגייסו, התקשרה אליי וסיפרה שאיליי איננו", נזכרה.

"לא חושבת שאי פעם הרגשתי כזה כאב ושבר. אני מכירה אותו ואת המשפחה, יודעת שהיה הילד הכי מיוחד. כשהוא רק בן 24 הוא כבר היה מ"פ של 202, צריך להיות עילוי בשביל זה, ואני מכירה אותו מאז שהיה ילד. אנחנו כהורים נוהגים לעשות השוואות בין הילדים, אם נרצה או לא, ותמיד אמרתי לבתי שביניהם אין צורך לעשות השוואה: 'אל תכעסי, איליי זו ליגה אחרת', אמרתי והיא הסכימה ואמרה שאני צודקת".

גוטמן שיתפה ברגעים הקשים של משפחה שקיבלה את הבשורה הקשה מכל. "אנחנו נמצאים איתם, מנסים לעטוף אבל שום דבר לא יחזיר את הילד", המשיכה. "תמיד אומרים שלוקחים לנו את הכי טובים, והפעם זה הגיע אל הסביבה שלי. ההורים עדיין לא מסוגלים לדבר, אני מצליחה להבין, ואני רוצה להיות הפה שלהם הבוקר הזה. אין נחמה, רואים את זה כשאתה עם המשפחה".

אילנית, האמא, אמרה לי השבוע אחרי שחזרנו מהלוויה: 'אני רוצה לדבר עם הבן שלי, אדבר לאבן. איך מדברים לאבן?', ואתה נשאר בלי מילים. החוסר כל-כך גדול. בבוקר שהוא נהרג, אחותו אורי בדיוק התגייסה לצבא, זה היה בוקר של הורים שהולכים לבקו"ם ואורי רק רצתה שהוא יבוא כי הוא הרבה זמן בעזה. הוא הסביר שהוא שומר על המדינה, והיא באה במדים ללוויה ואמרה שכל-כך רצו להיפגש במדים אז היא עומדת מולו במדים".

לוי הדגישה כי למרות הלחימה הקשה, לוי מעולם לא פיקפק בסיבה בגללה הוא נמצא ברצועה. "כל הודעה שהעביר בחודשים האחרונים, חוץ מלהגיד שהכל בסדר, הוא סיים בזה שהם יודעים שהם שם כדי לשחרר את החטופים, זו הצוואה שלו", אמרה.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

דילוג לתוכן