נועה קירל תובעת את נציגות טיקטוק ישראל ודבי תקשורת על סך למעלה ממיליון ש"ח

נועה קירל תובעת את טיקטוק ישראל מכיוון שטענו כי אנה זק עקפה את קירל ולקחה את המקום הראשון ברשימת האומנים המובילים של השנה. עורך דינה של קירל: "לא קיבלנו מענה ענייני, לא נותרה ברירה אלא להגיש תביעה"

נועה קירל נגד טיקטוק: כוכבת הפופ הישראלית תובעת את נציגות טיקטוק ישראל ואת דבי תקשורת. הסיבה? ברשימת עשרת האמנים המובילים של השנה לפי טיקטוק, נטען כי אנה זק עקפה את נועה קירל ונמצאת במקום הראשון – וקירל ואנשיה טוענים כי מדובר בטענה משוללת יסוד, וכי הנתונים מראים כי קירל נמצאת במקום הראשון.

טענותיה של קירל לא מופנות כלפי זק אלא כלפי נציגות חברת טיקטוק בישראל: "תביעה זו אינה עוסקת בעלבון אישי, אגו פגוע או תחרותיות יצרית כלשהי סמויה או גלויה בין שתי הפיגורות העומדות בראש רשימת הדירוג האמורה", נאמר בכתב התביעה. אולם זו לא הפעם ראשונה בה נוצרת מתיחות בין קירל לזק. ביוני שנה שעברה נוצר פיצוץ בין קירל לזק לאחר שקירל הזמינה את זק להתארח בהופעתה בפארק הירקון אך זק סירבה. מאוחר יותר זק הסבירה כי סירבה להצעה בגלל שקיבלה הזדמנות לצעוד בשבוע האופנה.

עוד מאשימה קירל את הדירוג של טיקטוק כי הוא הופך את קירל וזק ל"ירדנה ועופרה" של ימינו כדי ליצור כותרות: "גרירת הדיון למחוזות רכילותיים מסוג אלה, היא חלק מאסטרטגיית השיווק של חברת יחסי הציבור של טיק טוק, שכן הניסיון לצייר את הדברים כסוג של מאבק 'עופרה' נגד 'ירדנה' גרסת 2023 – הוא זה שמעורר עניין לציבור ויוצר הדים תקשורתיים – ובכך מקדם את שמה של חברת יחסי הציבור כמי שעומדת מאחורי הקמפיין המגמתי שהוביל לפרסומים הכוזבים".

קירל ואנשיה טוענים בכתב התביעה כי הפרסום של טיקטוק הוביל ליצירת נראטיב שקרי בכלי התקשורת לפיו זק עוקפת את קירל כזמרת המצליחה בישראל: "נראה כי גורמים אינטרסנטיים שונים… מצאו לנכון לייצר סביבה 'באזז' תקשורתי שלם (ומלאכותי), שכל כולו עוסק ב'מהפך' שבו נועה קירל 'מפסידה את התואר ליריבתה – אנה זק'".

לסיכום, נכתב בתביעה, קירל ואנשיה שומרים לעצמם את הזכות לתבוע גם את טיקטוק העולמית במידה ויימצאו פרסומים דומים על קירל בתקשורת העולמית, ולא רק הישראלית: "הואיל ונועה קירל היא מותג בינלאומי שצומח ופעיל גם בזירות מחוץ למדינת ישראל, אזי ככל שיתגלו פרסומים או השלכות של הפרסומים דנן מחוץ לגבולות ישראל, שומרות לעצמן התובעות את זכותן להגיש תובענה מתאימה גם כנגד טיק טוק העולמית".

מטיקטוק ישראל נמסר: "טרם קיבלנו את כתב התביעה וכשזו תתקבל נמסור את תשובתנו לבית המשפט. צר לנו שנועה קירל בחרה ללכת בדרך זו, בזמן שמדינת ישראל מתמודדת, במיוחד הבוקר, עם מציאות מלחמתית קשה ומורכבת".

עמית גונן, עורך דינה של נועה קירל, הגיב לפרסום: "התביעה הוגשה, בלית ברירה – כנגד טיק טוק ישראל ומשרד יחסי הציבור שלה, לאחר סירוב תמוה להמצאת פרטים אלמנטאריים שהתבקשו, ומשעה שהנתונים מושא הפרסום לא תואמים, בפער גדול, את הנתונים המצויים ברשותנו. כפי שמצוין בכתב התביעה – אין המדובר בשום סכסוך אישי בין מי מהדמויות מושא רשימת עשרת האומנים הישראליים המובילים. אלא בתרגיל יחסי ציבור שיש בו כדי להסב נזק למותג נועה קירל בחסות פרסום נתונים עלומים – שאיש אינו מוכן לעמוד מאחוריהם או להציגם. משעה שלא ניתן היה לקבל כל מענה ענייני, כאמור, לא נותרה ברירה אלא להגיש תביעה".

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

דילוג לתוכן