קטלין רייטר פורשת מהקדם אירוויזיון 2013

פרסום ראשון: דרמה בתחרות קדם האירוויזיון, זוכת "דה וויס" קטלין ריטר פורשת רגע לפני משדר הגמר שישודר מחר (חמישי) במכתב אישי היא אומרת: "אינני יכולה לשתף פעולה עם מארגני תחרות שמעדיפים להעלים עין מחשדות למעשי מרמה"

המכתב המלא שקטליין מסרה לתקשורת:

הקדם אירוויזיון יכול היה להיות תחרות נפלאה, אבל אופפת אותו פוליטיקה ישנה. אני, במקום כזה, לא רוצה להיות.

זה יום עצוב. לא נותרה לי ברירה אלא לפרוש מתחרות שחלמתי מגיל צעיר להשתתף בה.

אני צעירה בתעשיית המוסיקה, ונכנסתי אליה מתוך כוונה להצליח ולתת את מלוא הכבוד לקהל, לבמה ולמקצוע. כבר התחריתי בחיי. וגם לתחרות זו באתי בכוונה לנצח, במידה ואעשה את המקסימום, אך בידיעה שגם הפסד הוא אפשרות. אך שום דבר לא הכין אותי לסיטואציה בה חלק גדול משופטי התחרות נמצאים בניגוד עניינים ­ שופטים שהחליטו לחסל אתי חשבונות, להודיע מראש שלא יצביעו בשבילי, לכנות אותי פחדנית ולהאשים אותי שאמירת האמת נועדה להשיג קולות. כל זאת, עוד לפני שעליתי לתת את כל כולי על הבמה בגמר. אינני יכולה לשתף פעולה עם מארגני תחרות שמגינים על השופטים ולא על המתמודדים ­ מארגני תחרות שמעדיפים להעלים עין מחשדות למעשי מרמה, ובכך להעביר מסר שכל האמצעים כשרים, שכללי המשחק אינם כללים ושאין מי שמתכוון לאכוף אותם.

עשינו כל שביכולתנו כדי להישאר בתחרות. מנהליי נפגשו עם נציגי ההפקה ורשות השידור. שלחו מכתבים. הציעו פתרונות ליצירת סביבת תחרות הוגנת לכלל המתמודדים ולי. אך כלום. נציגי ההפקה ורשות השידור בחרו שלא להתייחס עניינית.

אני משלמת היום מחיר כבד על חשיפת האמת ועל עמידה על עקרונותי, אבל אני מוכרחה לעשות זאת, אחרת לא אוכל להביט בעצמי במראה. באתי לשיר, ולא להיות חלק ממשחק של אינטריגות, קומבינות, פוליטיקות ואינטרסים. זאת לא אני. לא כך חינכו אותי הוריי. לא בשביל זה עשיתי עלייה.

בימים האחרונים קבלתי אינספור פניות מהציבור, שקרא לי לפרוש מהתחרות משום שהמשחק הוכרע עוד לפני שעליתי למגרש. אני מודה לקהל שתמך בי לכל אורך הדרך ומתנצלת על האכזבה שתיגרם לכם. אבל מרגע שהבנתי שאין, ולא תהיה לכם, יכולת אמיתית להכריע את תוצאות התחרות, לא נותרה לי ברירה אלא לפרוש. אני יודעת שיש מתמודדים נוספים שחושבים כמוני. כולנו בילינו שעות על גבי שעות בהקלטות, בחזרות ובמדידות על חשבוננו ועל חשבון זמננו, ואני קוראת להם לעשות מעשה. רק כך נוכל להתמודד זה מול זה בתחרות בה כללי המשחק הוגנים והשופטים אובייקטיביים ­ תחרות שבה לכל אחד מאתנו סיכוי שווה ואמיתי.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

 

 

דילוג לתוכן